Tel:09308558445
m_r_moslehi @hotmail.com

جوین(Join) افلاین ویندوز 10 به اکتیو دایرکتوری

Offline-itnibble
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

جوین (Join) افلاین کلاینت به دامین

سلام چند روز پیش به مشکلی برخورد کردم که ترجیح دادم ان را یک مقاله کنم تا تمامی دوستان بتوانند از ان استفاده کنند.مشکل از انجا بود که یک ویندوز ۱۰ ورژن ۱۸۰۳ به دامین ما که ویندوز سرور ۲۰۰۸ بود Join نمی شد.با جستجو هایی که کردم دیدم این مشکل خیلی از افراد بوده است و تنها یک روش برای Join ویندوز به دامین وجود داشت آن هم استفاده از جوین (Join) کردن سیستم به صورت آفلاین است.

در این مقاله قصد دارم نحوه جوین یک سیستم به دامین به صورت آفلاین را توضیح بدم.

دوستان در این روش ما در هنگام جوین کلاینتمان به دامین اصلا یوزر و پسورد ادمین را وارد نمیکنیم بلکه می آییم و اصطلاحا Prestage  می کنیم یعنی اینکه  قبل از اینکه سیستم جوین به دامین شود ما ان کامپیوتر را اکتیو دایرکتوری اضافه می کنیم.خوب حالا چطور این کار را انجام دهیم.

اول از همه وارد DC خودمان می شویم و دستور زیر را در کامند اجرا می کنیم.

Djoin /Provision /Domain ITNibble.ir /Machine Win10-1803 /Savefile C:\123.txt

با اجرای دستور بالا اکانت کامپیوتربا نام Win10-1803 ساخته و در درون درایو C هم فایلی به نام ۱۲۳ ساخته می شود. ITNibble.ir نام دامین ما می باشد.

اکانت کامپیوتر را می توانید در OU کامپیوتر در اکتیو دایرکتوری مشاهده کنید.

خوب کار ما در Domain Controller تمام شد.حالا بریم سر سیستمی که ویندوز ۱۰ ورژن ۱۸۰۳ دارد و به دامین متصل نمی شود. اول فایل متنی ۱۲۳ درست شده روی سرور را به کلاینت منتقل می کنیم مثلا در درایو C قرار می دهیم.حالا ارتباط شبکه مان را قطع می کنیم سپس دستور زیر را در کامند ویندوز ۱۰ اجرا می کنیم

Djoin /RequestODJ /Loadfile C:\123.txt  /WindowsPath %windir% /LocalOS

کار تمام شد سیستم جوین به دامین شد .کارت شبکه را فعال می کنیم و سیستم را ریستارت می کنیم و به راحتی با یوزر دامین وارد سیستم می شویم .

به همین سادگی به همین خوشمزگی

 

 

 

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

× برای ارسال نظر ابتدا وارد شوید