Tel:09308558445
m_r_moslehi @hotmail.com

اموزش ویندوز سرور 2016 کورس 70-740

۲۳ خرداد ۱۳۹۸

دوره Windows Server 2016 MCSA ازمون ۷۴۰-۷۰

این صفحه مربوط به مطرح کردن سوالات و مشکلات کسانی است که دوره اموزشی  Windows Server 2016 MCSA ازمون ۷۴۰-۷۰ را تهیه کرده اند. دوستان می توانند تمامی سوالات خود را در این صفحه مطرح کنند.اینجانب محمد رضا مصلحی مدرس این دوره جوابگوی شما در اسرع وقت خواهم بود.برای ثبت نظرات و سوالات خود حتما باید به عضویت سایت درایید.

برای تهیه این دوره می توانید به این لینک مراجعه فرمایید.

مباحث مربوط به ویدیو ها  به شرح زیر  می باشد 

۱)عنوان ویدیو: نگاهی به ویندوز سرور ۲۰۱۶ و دوره Windows Server 2016-MCSA  ۷۰-۷۴۰

در این ویدیو درابتدا به معرفی سه ازمون ۷۴۰-۷۰ ،۷۴۱-۷۰ ،۷۴۲-۷۰ پرداخته، جزییات و مطالب مطرح شده این دوره ها را به عنوان ازمون های ویندوز سرور ۲۰۱۶ برای دریافت  مدرک MCSA مطرح می کنیم. سپس نسخه های ویندوز سرور ۲۰۱۶ ، کاربرد انها و در انتها هم به معرفی نانو سرور (Nano Server) و Server Core  خواهیم پرداخت

۲)عنوان ویدیو: نصب و راه اندازی ویندوز سرور ۲۰۱۶ و تنظیمات بعد از نصب ویندوز سرور ۲۰۱۶

در این جلسه از دوره MCSA 2016 دوره ۷۴۰-۷۰ مباحث اماده سازی ساختار برای نصب و راه اندازی ویندوز سرور ۲۰۱۶ ، مفاهیمی همچون Domain و Workgroup،  مینیمم ها و ماکزیمم های مربوط به نصب این سیستم عامل ، Domain ، Private وPublic در تنظیمات Firewall ، NIC Teaming و در ادامه نصب Desktop experience ویندوز سرور Datacenter را آموزش خواهیم داد و سپس  وارد Server Manager شده و در قسمت Local Server  کلیه مفاهیم موجود را به صورت عملی تشریح خواهیم کرد.

۳)عنوان ویدیو: اپگرید (Upgrade) و پاورشل(Powershell) در ویندوز سرور ۲۰۱۶

در این جلسه نحوه Upgrade  کردن به ویندوز سرور  ۲۰۱۶ و مباحث مهم مربوط به این بحث مهم را اموزش خواهیم داد. در ادامه به توضیح خط فرمان قدرتمند شرکت ماکروسافت که امکان برنامه نویسی و اسکریپ نویسی در آن وجود دارد می پردازیم و با بسیاری از دستورات کاربردی در این خط فرمان اشنا و انها را به صورت عملی استفاده می کنیم.

۴)عنوان ویدیو: معرفی و نصب Domain Service(ADDS) Active Directory

در این جلسه در ابتدا به معرفی اکتیو دایرکتوری پرداخته شده و مفاهیم مرتبط و مورد نیاز برای نصب اکتیو دایرکتوری در ویندوز سرور ۲۰۱۶ همچون Object  ها ، ساختار منطقی اکتیو دایرکتوری ، Domain، Treeو Forest مورد بررسی قرار گرفته و به صورت کامل تشریح می گردد سپس به صورت عملی اکتیو دایرکتوری در ویندوز سرور ۲۰۱۶ راه اندازی و نحوه جوین (Join) کلاینت به دامین اموزش داده خواهد شد.

۵)عنوان ویدیو: Migrate در ویندوز سرور ۲۰۱۶

در این جلسه با نحوه نصب windows server migration tools ، کار با smigdeploy ، نصب سرویس های Migration و نحوه ساخت Package  در پاور شل اشنا خواهید می شوید. در ادامه به صورت عملی یک DHCP سرور ۲۰۱۲ را به صورت Migrate  به سرور ۲۰۱۶ منتقل خواهیم کرد.

۶)عنوان ویدیو: نصب و مدیریت Server Core

این ویدیو یکی از کاملترین ویدیو هایی است که بر روی اینرنت قرار دارد و شما را با چم وخم این نسخه از سیستم عامل ویندوز به صورت کامل آشنا می کند.

سرور Core یا همان Server Core  نسخه ای سبک شده از  ویندوز سرور است که برای اجرا شدن نیازمند سخت افزاری کمتری دارد این نسخه از سیستم عامل فاقد محیط گرافیکی بوده و تنظیمات آن را از طریق  powershell  و command prompt  انجام می شود.

در این ویدیو شما با نصب Server Core  آشنا و سپس با مواردی همچون تنظیمات شبکه ،تنظیمات فایروال ،تغییر نام کامپیوتر ،جوین (Join) Server Core به دامین از طریق پاور شل و خیلی از مباحث دیگر اشنا خواهید شد.

در انتها از طریق سیستم عامل ویندوز سرور ۲۰۱۶ به Server Core  متصل می شویم و سپس از طریق پاورشل اقدام به نصب و راه اندازی IIS می کنیم.

۷)عنوان ویدیو: مدیریت دیسک ها و انواع RAID در ویندزو سرور ۲۰۱۶

در این جلسه در ابتدا به بررسی مفاهیم Track , sector, Cluster(AUS) می پردازیم در ادامه فایل سیستم جدید مایکروسافت ReFS  را بررسی می کنیم و مزایا و معایب آن را عنوان کرده و سپس به مفاهیم مرتبط با RAID و انواع آن می پردازیم.

در انتها نیز وارد مباحث عملی شده و initialize کردن دیسک ها در Disk Management ، simple Volume و فرمت کردن آن ، پیاده سازی Basic and Dynamic Disks ،انواع RAID و پیاده سازی و تست گرفتن از انها را انجام خواهیم داد.

۸)عنوان ویدیو: آشنایی با Virtual Disks و نحوه استفاده از انها

 در این ویدیو اموزشی شما با مفاهیم VHDX,  VHDو  قابلیت Dynamic یا fix در Disk management و Attach نحوه attach   و Detach کردن دیسک های مجازی اشنا خواهید شد.

۹)عنوان ویدیو: انواع Permission  ها در ویندوز سرور 

در این ویدیو انواع مجوز های دسترسی به فایل و فولدر، مفاهیم مربوط به ACL (Access Control List) ،ACE (Access Control Entry) ، User و Group  مطرح شده و سپس با استفاده از یک سناریو عملی مفاهیم مطرح شده پیاده سازی می شود.

۱۰)عنوان ویدیو: Configure shares and Permissions

در این جلسه اشتراک گذاری( share )کردن پوشه ها و فایلها از طریق server manager ، آموزش  advanced sharing ، آموزش share Permissions ، نحوه ترکیب permission های NTFS و Sharing ،بحث Quota ، access based enumeration و مباحث مرتبط دیگر اموزش داده خواهد شد و طبق معمول بحث با پیاده سازی سناریو واقعی برای ترکیبی از NFTS permissions و Share Permission به اتمام خواهد رسید.

۱۱)عنوان ویدیو: ساخت و مدیریت Storage pools

در این ویدیو مبحث Storage Space در ابتدا توضیح داده خواهد شد و سپس با روش های ساخت Pool  اشنا خواهید شد و در انتها نیز سناریوی کاربردی برای ساخت و مدیریت Storage pools عنوان و سناریو پیاده سازی می گردد.

۱۲)عنوان ویدیو: مباحث حرفه ای در استوریج ها  iSNS-DCB-MPIO-ISCSI- Fiber Channel

در این جلسه در ابتدا SAN , NAS و راههای برقراری ارتباط در این نوع استوریج ها مانند ISCSI ، Fiber Channel  و در ادامه با مفاهیم iSNS ,DCB وMPIO اشنا خواهید شد و سپس آموزش ساخت iSCSI Target و Initiator را فرا خواهیم گرفت و در سناریوی انتهایی ویندوز سرور را به یک SAN Storage  تبدیل خواهیم کرد.

۱۳)عنوان ویدیو:  راه اندازی Data Deduplication

قابلیت Data Deduplication با حذف داده های تکراری باعث کاهش افزونگی می گردد و همین امر باعث بهینه سازی فضای ذخیره سازی ما می گردد.در این ویدیو ما در یک سناریو واقعی اقدام به راه اندازی Data Deduplication از طریق Server Manager کرده و سپس همین کار را از طریق PowerShell  انجام خواهیم داد.

۱۴)عنوان ویدیو:  نصب و راه اندازی Storage Replica

در این جلسه سه روش پیاده سازی Storage Replica یعنی Stretch Cluster ،  Cluster-to-Cluster ، Server-to-Server معرفی می گردد و سپس در یک سناریو واقعی حالت Server-to-Server از طریق پاورشل پیاده سازی خواهد شد.

۱۵)عنوان ویدیو:  مجازی سازی و راه اندازی Hyper-V و ایجاد ماشین مجازی به صورت ابتدایی

در این جلسه با مفاهیم مرتبط با مجازی سازی ، علت استفاده از مجازی سازی در سازمان ها و… اشنا خواهیم شد و در ادامه به معرفی Hyper-V پرداخته و Hyper-V را به عنوان محصول مجازی ساز ماکروسافت و یک ماشین مجازی را به صورت مقدماتی نصب و نحوه راه اندازی می کنیم.

۱۶)عنوان ویدیو:  تنظیمات مربوط به ماشین های مجازی(Virtual Machines)

در این ویدیو شما با تنظیمات ماشین مجازی و با مفاهیمی همچون   و Revert , Checkpoint آشنا می شوید و به صورت عملی با انها کار خواهید کرد سپس موارد موجود در قسمت Actions  در Hyper-V  را به صورت کامل بررسی و تشریح می کنیم، مواردی همچون save, pause, shutdown و… و تفاوت بین انها را توضیح می دهیم.در انتها هم وارد قسمت Hyper-V Setting  می شویم و تمامی مباحث مربوطه اعم Numa,Live migration ,Storage migration, Enhanced Session Mode ، Physical Gpuو… را به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

۱۷)عنوان ویدیو: تنظیمات مربوط به ماشین های مجازی(Virtual Machines) قسمت دوم

در تکمیل جلسه قبل در این جلسه وارد تنظیمات حرفه ای مربوط به ماشین مجازی می شویم و تمامی موارد اعم از Dynamic Memory ، security،Processor ،Integration services ،Hard Drive ، Network Adaptorو… را توضیح و کانفیگ می کنیم.

۱۸)عنوان ویدیو:  کانفیگ Network در Hyper-V-virtual switch  ها در Hyper-v

در این جلسه که یکی از مباحث مهم مربوط به Hyper-V است بحث مربوط به Virtual Switch ها اعم از External ،internal و Private  سوییچ ها به صورت کامل مطرح و در انتها به صورت سناریو محور کلیه مباحث پیاده سازی می گردد.

۱۹)عنوان ویدیو:  مفاهیم ، نحوه ساخت و تنظیمات مربوط به Storage ها در Hyper-V

این جلسه با تشریح مفاهیم VHD،VHDX،VHD SET  شروع می شود و در ادامه با انواع Virtual Hard Disk ها مانند Fixed Size ،Dynamically expanding ،Differencing  اشنا می شویم سپس با یک سناریو کامل و جامع تمامی مباحث مطرحه مربوط به Storage را پیاده سازی می کنیم.

۲۰)عنوان ویدیو:پیاده سازی Live Migration  در Hyper-V

در این جلسه با مفهوم مهاجرت زنده یا همان Live Migration  آشنا شده و سپس این قابلیت فوق العاده را در Hyper-V پیاده سازی خواهیم کرد.

۲۱)عنوان ویدیو:  نصب و راه اندازی Hyper-V Replica

محیط های مجازی محیط های حساسی هستند در صورتی که یکی از سرور ها دچار مشکل شوند سازمان ما کلیه ماشین های مجازی روی ان را از دست می دهد برای اینکه این کار اتفاق نیفتد و در صورت خرابی یک سرور ما یک کپی از ماشین های مجازی امان داشته باشیم از قابلیت Hyper-V Replica استفاده می کنیم. دراین ویدیو ما بحث  Hyper-V Replica را به صورت کامل با یک سناریو عملی پیاده سازی می نماییم.

در این جلسه سه روش پیاده سازی Storage Replica یعنی Stretch Cluster ،  Cluster-to-Cluster ، Server-to-Server معرفی می گردد و سپس در یک سناریو واقعی حالت Server-to-Server از طریق پاور شل پیاده سازی خواهد شد.

۲۲)عنوان ویدیو: نصب و راه اندازی Network Load  Balancing

در این جلسه در ابتدا با مفاهیم حرفه ای مرتبط با NLB مانند  انواع operation Mode ها که شامل Unicast،multicast و… می باشد اشنا می شویم سپس در مورد Port Rule و انواع Filtering Mode مانند Single Host،multiple Host ، disable this port range  صحبت می کنیم  و بعد با یک سناریو عملی بحث NLB را به صورت کامل پیاده سازی می کنیم.

۲۳)عنوان ویدیو: پیاده سازی Nano Server

در این ویدیو وارد مبحث Nano Server  می شویم ، Nano Server را نصب می کنیم و به صورت عملی بحث DNS و IIS را در این محیط پیاده سازی می نماییم.

۲۴)عنوان ویدیو: نصب و پیاده سازی Failover Cluster

به گروهی از سررور ها که اگر یکی از انها دچار مشکل شد بقیه سرور ها بتوانند وظیفه ان سرور از دست رفته را انجام دهند و کلاینت همچنان سرویس موردنظر را دریافت کنند Failover Cluster می گویند.ما در جلسات قبل در مورد NLB صحبت کردیم که تقریبا همین کار را انجام می دهد اما توجه کنید NLB بیشتر در محیط های استاتیک کاربرد دارد  ولی Failover Cluster را ما در محیط های داینامیک استفاده می کنیم.در این جلسه ما در ابتدا کاملا Failover Cluster را توضیح داده و سپس در یک محیط عملی این بحث را عملا پیاده سازی می کنیم.

۲۵)عنوان ویدیو: نحوه Backup  گیری در ویندوز سرور ۲۰۱۶

در این جلسه در ابتدا با مفاهیم Backup گیری اشنا می شویم سپس در ادامه انواع بک آپ گیری را در ویندوز سرور ۲۰۱۶ و همچنین Backup گیری از ماشین های مجازی در  Hyper-v و نحوه restore  کردن انها را به صرت عملی اموزش خواهیم داد.

۲۶)عنوان ویدیو: راه اندازی (Windows Server Update Services(WSUS در ویندوز سرور ۲۰۱۹

در این ویدیو در ابتدا با انواع روش های WSUS اشنا می شویم سپس وارد محیط عملی شده این سرویس را نصب می کنیم و از یک UpStream سرور اپدیت می گیریم و تمامی تنظیمات مربوط به WSUS را به صورت عملی توضیح و پیاده سازی می کنیم.

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

× برای ارسال نظر ابتدا وارد شوید