Tel:09308558445
m_r_moslehi @hotmail.com

آشنایی با سوییچ های InfiniBand

Switch-infinite-ITNibble
۱ خرداد ۱۳۹۸

معرفی سوییچ های IB یا INFINIBAND

تا سال ۲۰۰۵ ، InfiniBand Architecture  به صورت گسترده در سوپر کامپیوترها استفاده می شد.امروزه InfiniBand یکی از تکنولوژی های ارتباطی در دیتا سنتر های بزرگ ،محیط های Cloud و کامپیوترهایی با کارائی بالا می باشد.این تکنولوژی همانطور که از اسمش پیداست Throughput بسیار بالا،تاخیر حداقلی و مقیاس پذیری (Scalability) بالا را فراهم می کند.این تکنولوزی یکی از تکنولوژی های ایده آل برای ارتباط بین سرور ها ، Storage ها و شبکه های LAN/WAN/Internet می باشد.خوب حالا اجازه بدهید در مورد سوییچ های InfiniBand صحبت کنیم

سوییچ InfiniBand

سوییچ های InfiniBand که سوییچ های IB نیز نامیده می شود ، از تکنولوژی InfiniBand برای انتقال داده استفاده می نماید. سه شرکت  Mellanox, Intel و Oracleپیشتاز تولید این نوع سوییچ  در بازار شبکه می باشند.

پورت های این نوع سوییچ ها نیز به پورت های IB مشهور است و تعداد پورت های سوییچ بسته به فروشنده ها متفاوت است.سرعت پورت این سوییچ ها از سرعت ۸ گیگا بیت در ثانیه تا سرعت های ۴۰ ،۸۰ ،۱۲۰ و حتی سرعت های بالاتر هم می رسد.

تاخیر پورت برای این نوع از سوییچ ها  ۱۰۰ نانو ثانیه است در حالی که همین تاخیر برای سوییچ هایی از نوع اترنت یا همان سوییچ های معمولی خودمان برابر با ۲۳۰ نانو ثانیه می باشد.

infinit-port-itnibble

کارت های شبکه های InfiniBand

سرعت شبکه در کارت های شبکه InfiniBand سریع تر از کارت های شبکه فیبر نوری می باشد.تکنولوژی کارت های شبکه InfiniBand به گونه ای است که ارتباطاتی سریع با سرعت ۵۶ گیگا بیت بر ثانیه فراهم می نماید.

carte-infiniband-itnibble

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

× برای ارسال نظر ابتدا وارد شوید